Как да научим мопсчето си да остане само за няколко часа

разкажете за новия номер на Мопсчето ви, похвалете се или се оплачете от него

Как да научим мопсчето си да остане само за няколко часа

Мнениеот Елена_с » 25 Яну 2013, 12:52

Здравейте,
Имам следното въпросче: как да я науча малкото ми мопсче да остава за по няколко часа сама?Пробвах да съм в другата стая ,а тя на затворена варта в хола....Ох ами толкова мило ми става като започне да скимти,да лае жално и да драска по вратата!Уморява се за малко,поспира и после пак така.Пробвам я да отида в другата стая за няколко минути и тя стои.Тогава няма проблем.
Само като поизлезна за час-два навън не знам със точност какви ги върши или дали се къса да скимти.
Моля помогнете!Как да се справя с този проблем!?
Благодаря Ви предварително :)

Аватар

Re: Как да научим мопсчето си да остане само за няколко часа

Мнениеот diana2121 » 25 Яну 2013, 22:49

Здравейте!
Мопсчетата са много хитри и усещат когато сте навън или сте си в къщи -и съответно когато сте си в къщи иска на всяка цена да е при вас, типично за породата мопс.
В нашия развъдник имаме 24 камери за видеонаблюдение и ги наблюдават гледачите в развъдника денонощно също и ние от София -Много интересни неща сме наблюдавали..... като движение имат автоматични вратички на стаиите, когато искат в денонощието може да си излизат в дворчетата си,колко време прекарват в сън,как си играят и т.н.

Re: Как да научим мопсчето си да остане само за няколко часа

Мнениеот Pedronut » 31 Яну 2018, 10:40

Много ви благодаря за начина. Това ми беше много полезно. Това ми помогна много.

Назад към Дъра-Бъра