Малко въпроси относно мопсчето. :)

помощ с обучението и възпитаването на мопсчето вкъщи

Малко въпроси относно мопсчето. :)

Мнениеот dianax9199 » 21 Апр 2013, 16:53

Здравейте, имам мопсче вече от една седмица, като утре ще бъде ваксинирано и бих искала да попитам няколко неща:
Проблемно ли е, ако се изкарва преди втория-третия месец, защото приятелка ми каза, че не е хубаво?!
Прочетох, че мопсчетата си избират играчи още в началото, 2-3, но моето-Рико,предпочита да хапе ръката ми, дрехите или носа ми.. Не играе с играчките, които му давам.. с някои играе, но рядко, има ли обяснение, и проблем ли е?
Има ли оправия с космите, падащи от малкото сладурче?
Ноктите му са доста остри и постоянно се закача къде ли не, също и прави рани по врата и ръцете ми, но ме е страх да им правя нещо, да не би да го нараня или да е рано?
Благодаря предварително! (:

Аватар

Re: Малко въпроси относно мопсчето. :)

Мнениеот diana2121 » 21 Апр 2013, 22:56

Здравейте!
Преди да има и трите ваксини не се мокри и не се извежда навън.
Играчките са си играчки най-добре му вземете телешки пресовани солети има ги и в формата на обувки. Сега му пробиват новите зъби и затова хапе каквото му попадне.
Сега е още бебе и е много важно да се храни с гранули висок клас- супер премиум и няма да има проблеми с космите.Като порастне над 1 година може да се дава добавка специално за космената покривка -Петнил.
Ноктите ако се изрежат с ножица и задължително от лекар трябва няколко пъти да го водите до вет.клиника по-добрия вариант след третата ваксина като почне да излиза навън ще си изпилва ноктите сам.

Мнениеот dianax9199 » 22 Апр 2013, 14:19

Много благодаря..
Имаме приятел ветеринар и се води, че разбира от работата си.. та той ми каза, че кучето може да се изведе и след първата ваксина, до колко това е вярно и защо? (:

Аватар

Мнениеот diana2121 » 22 Апр 2013, 23:11

Категорично не може да се извежда бебе навън след първата ваксини!
Докато не бъде завършен целия курс на ваксинации, малкото кученце е уязвимо.
Извеждате на ваш риск и отговорност.

Мнениеот SixDegrees » 17 Май 2018, 10:51

вземете телешки пресовани солети има

Назад към Култура и възпитание