Проблем с бебе мопс

помощ с обучението и възпитаването на мопсчето вкъщи

Проблем с бебе мопс

Мнениеот kyoneck » 16 Апр 2013, 13:29

Как да го отуча да хапе/да му покажа, че това е нежелано?
От няколко дни се опитвам по различни начини, но нищо не сработва.. дори стана по агресивно.
Опитах с леко потупване по гръбчето, със строго НЕ с леко по висок тон, отмествах го по-далеч от мен(а то с още по голяма засилка се връщаше за да хапе), но след всички тези неща той се опитва още повече, и повече да хапе.
Има една играчка, която го занимава за няколко минути, но след това пак тръгва да ни хапе. По принцип съм чела, че зъбките им растат и сърбят след 4-тия месец, а моето е на 2 само.. възможно ли е заради това да е? И не говоря за миличкото леко хапване от любов.. Не желая, когато порасне да хапе също. Някакви съвети?

бтв. Малкото ми братче има страх към кутрета и понеже прочетох, че мопситата са любвеобилни реших да си вземем едно за да види, че те не са страшни, но сега не желае да се приближава и до мопсито... :cry:

Искам с мопсчо да си имаме уважението, а не страх.. :? Помагайте!

Re: Проблем с бебе мопс

Мнениеот kyoneck » 16 Апр 2013, 16:03

Също още един въпрос.
С какво и как да му промивам очите?

Аватар

Мнениеот diana2121 » 16 Апр 2013, 16:22

Здравейте!
Нормално е да хапе защото зъбите му дават зор и затова му вземете пресовани телешки солети има и в форма на обувки пак са от телешка кожа. Гумените играчки също вършат работа но бързо им омръзват докато телешките солети докато ги дъвче отделят сок и не им омръзват. Като смени зъбите спира да хапе и в момента внимавайте да не преяде някой кабел и да получи токов удар.
За очите може да прочетете тук http://mops.bg/%d0%b3%d1%80%d0%b8%d0%b6%d0%b8-%d0%b8-%d1%85%d0%b8%d0%b3%d0%b8%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bc%d0%be%d0%bf%d1%81/

Мнениеот kyoneck » 17 Апр 2013, 09:35

Много благодаря за бързия отговор!

Назад към Култура и възпитание