Вземането на куче е голяма отговорност

помощ с обучението и възпитаването на мопсчето вкъщи

Вземането на куче е голяма отговорност

Мнениеот balev » 29 Яну 2011, 07:44

Здравей,
Вземането на куче преди всичко трябва да го съобразиш със собствения си начин на живот.
Защото това си е отговорност... Вземаш животинчето за 10 години най-малко и се задължаваш да му осигуряваш всичките необходими неща - храна, ваксини, лекари, внимание... да му почистваш ушите редовно... Трябва да си наясно с пишкането и акането като малък - въпреки че със сегашните кучешки тоалетни това не е вече никакъв проблем.
Примерно аз имам мопс поради простата причина, че животинчето е по-тромавко... има нужда от повечко спокойствие - стандартно обича да спи по 16 часа моя хубавец и по този начин аз спокойно мога да си отида на работа за 8-9-10 часа без да се притеснявам, че кученцето ще ми опоска къщата от скука. Той просто си спи.
Успоредно с това мопсът не е много по-разходките... за разлика от бигъла, при който това си е абсолютно необходимо. Мопсът е градско куче. Има известни здравословни проблеми - най - вече бръчката, ако не се почиства и ушите, които са затворени и имат нужда от ежедневно почистване. Че иначе...
Ако искаш мога още да ти пиша... а да... важно е да му контролираш теглото и да не омекваш, когато те погледне с тези големи и тъжни вечногладни очички.

Re: Вземането на куче е голяма отговорност

Мнениеот iv_ivann » 28 Окт 2012, 22:25

Напълно съм съгласен с горенаписаното.Също е хубаво написано и в сайта на мопс бг,че наистина има особено жени но аз им викам КИФЛИ, които искат да бъдат модерни и да се фукат пред приятелите си но не обръщат много внимание на мопса а той наистина има нужда от достатъчно грижи. Не се ли грижите достатъчно за него може да се стресира дори да развие демодекоза от силния стрес.
За това мислете дълго преди да си вземете куче !
Кучето си е голям ангажимент -всеки ден разходка,храна,почистване,контролни прегледи при лекари ..... и т.н.
МОПСА НЕ Е ПЛЮШЕНА ИГРАЧКА А ЖИВО СЪЩЕСТВО !!!

Аватар

Мнениеот apostol » 02 Ное 2012, 09:27

balev написа:Здравей,
Вземането на куче ....

Много добър пост. ;)

Мнениеот ceco1 » 05 Ное 2012, 17:36

Да вярно е горенаписаното !
Уличните кучета не са дошли от друга планета а са изхвърлени от хора-ПОМЯРИ на улицата.
За това наистина мислете преди да си вземете домашен любимец в къщи.

Мнениеот JohnWick7 » 27 Сеп 2018, 07:20

Да, това е важно като бебе.

Назад към Култура и възпитание