искам мопс - но.....

помощ с обучението и възпитаването на мопсчето вкъщи

искам мопс - но.....

Мнениеот krisa_25 » 28 Яну 2012, 18:44

Здравейте ,
съвсем от скоро съм тук,и искам преди да направя важната крачка - да си взема мопсче,имам нужда от Вашето компетентно мнение.Никога до сега не съм гледала куче у дома,нямам абсолютно никакъв опит в това,за това много моля - помагайте!От както вече реших,че искам да си взема куче,изчетох не знам колко форума и статии,и стигнах до извода че най-подходящото куче за нас е г-н Мопс.Живеем в апартамент и то не много голям,и първите ми притеснения идват от това ,че и двамата със съпруга ми работим и сме редовна смяна ,и животинчето ще се налага да е само в къщи около 8часа,това голям проблем ли е ?Понеже все още нямаме деца, останалото време ще бъде обгрижвано много.Следващия ми въпрос е :трябва ли да се притеснявам много като се прибирам от работа(смисъл от това,което ще сваря),наши познати си бяха купили Мопс,но много бързо го продали понеже бил като тасмански дявол ,това важи ли за всички кученца от тази порода?Много Ви моля дайте ми съвет,адски много искам такова куче!Ще се справим ли ?

Re: искам мопс - но.....

Мнениеот Nelly » 15 Мар 2013, 12:59

Zdraveyte. Predi 2,7 meseza i az ne bjah gledele Kuche no mnogo iskah. ,i savsem sluchaino vleznah vav Zoo Magazin. Tam kato si vidjah malkata mi gospogichka, vednaga reschih che schte e tja. Njamah si dori predstava kakva Poroda e,no si ja vzeh. V nachaloto mi besche vsichko koeto trjabvasche da pravja kam neja novo, no sled vreme s vaprosi tuk i tam nauchih. Az saschto hodih na rabota i trjabvasche da ja ostavjam savsem sama, no besche na poveche ot tri chetiri meseza. Kato si izbra liubimite igrachki,no bjaha dosta za izbora i, ja ostavjah sama. Sled kato se vraschtah ot rabota, zjaloto mi vreme vav kaschti besche za neja, koeto mnogo ja radvasche. Sega sme na 2,7 meseza i njamam nikakav problem da ja ostavja sama, no sled tova si iska svoeto vreme za igra i razhodki. Kato besche na 6 Meseza mi se nalogi da patuvam 600 km, i njamasche na koy da ja ostavja, zaschtoto kakto i togava saschto i sega si e moyto detenze. Moge bi che kato besche oschte malka nie patuvahme tolkova na dalech - sega njamam i problemi s dalgoto patuvane. Schtom ot Balgaria do chugbina propatuvahme sas Bus 2000 km, a tja gledasche liubopitno prez zjaloto vreme prez prozoreza,i spesche kato parvata prinzesa- sega obicha i njama problem sas dalgoto patuvane

Назад към Култура и възпитание